Особливості оливкової олії, про які ви, можливо і не знали

Відомий лікар-дієтолог на своїх сторінках у соціальних мережах доступно пояснює про користь і шкоду різних продуктів. Ділиться робочими буднями.

Оксана Скиталінська розповідає про те, як конкретно кожному з нас дійти бадьорим кроком із усмішкою, без серйозних хвороб, в силі, енергії, при хорошій пам‘яті до максимально великої цифри свого життя.

Вперше припущення про можливий зв’язок між споживанням оливкової олії та тривалістю життя зробив в 1959р. американський фізіолог Ансель Бенджамін Кейс в своїй книзі «Харчуйтеся правильно і залишайтеся здоровими» (Eat Well, Stay Well).

Він порівняв харчування і показники здоров’я жителів о.Крит з харчуванням і здоров’ям жителів Фінляндії. Результати порівняння були настільки контрастними і переконливими, що фінський уряд провів ряд законодавчих змін для поліпшення якості харчування свого населення.

Зачинатель оливкового буму Ансель Кейс переселився в 1970 р. в Італію, купив ферму біля Неаполя і зайнявся розведенням маслин. Він помер у 2004 р у віці 100 років і 10 місяців.

Вважається, що найбільш цінні сорти оливкової олії отримують від оливкових дерев 200 — 300-річного віку (після висадки, дерева починають плодоносити лише на 7-8 рік і з кожним десятиліттям та століттям їх урожайність росте).
Оливкова олія на 60—85% (залежно від клімату і порід дерев) складається із мононенасиченої олеїнової кислоти, на 7–20% — із насиченої пальмітинової кислоти і близько 5–10% — із незамінної лінолевої кислоти (тобто такої, яка в організмі людини не виробляється і має поступати з їжею; необхідна для людини).

В оливковій олії, на відміну від риб’ячого жиру, немає жирних кислот з групи Омега-3, мало жиророзчинних вітамінів. Але вона має багато інших переваг: олеїнова і пальмітинова жирні кислоти не вимагають біохімічної переробки в печінці для включення в жировий обмін людини, на відміну від інших рослинних олій.

Оливкова олія цінна своєю стійкістю до окислення, тому, як і сало, допустима для смаження (лікар нагадуює, що робити це потрібно вкрай рідко).

СКІЛЬКИ ВЖИВАТИ: 1, максимум 2 столові ложки в готовий салат.
У поєднанні із невеличкою кількістю бальзамічного оцту або соку лимона, має виражений жовчогінний ефект, тому добре додавати таку суміш до овочевих салатів.
Оливкова олія дуже калорійна: майже 900 ккал в 100 г.

Самое популярное в интернете

Если вам понравилась статья не поленитесь нажмите лайк и поделитесь в соц сетях
Секрета.НЕТ